• Apel Wielkanocny

•    Wielkanoc jest największym, najstarszym, bo najwcześniej ustanowionym i najuroczyściej obchodzonym świętem wszystkich chrześcijan odprawianym na pamiątkę Męki i Śmierci, i przede wszystkim Zmartwychwstania Chrystusa.Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dnia 27 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie odbył się poranek wielkanocny.   W pierwszej części apelu uczniowie klasy VIA przedstawili wydarzenia Wielkiego Tygodnia, w drugiej części uczniowie klas II-III przedstawili zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Uczennice klasy VII przygotowały wiele zagadek o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Na koniec wszyscy uczniowie zostali poczęstowani czekoladowym jajeczkiem. Część artystyczna wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

• Konkurs rękodzielniczy na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

• Uczniowie Zespołu Szkół w Siemiątkowie po raz kolejny wzięli udział w szkolnym konkursie rękodzielniczym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi, rozwijanie umiejętności plastycznych. W dniu 22 marca bieżącego roku komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem wyjątkowych ozdób było bardzo dużo, które przygotowane były z wielką starannością i zaangażowaniem. Konkurs podzielony był na trzy kategorie. Ozdoby wielkanocne wzięły udział w kiermaszu wielkanocnym. Społeczność szkolna mogła podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, poświęcony czas na wykonanie ozdób i kreatywność a zwycięzcom gratulujemy!

• Rekrutacja do przedszkola

• Informacja dotycząca rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 znajduje się na drzwiach budynku Przedszkola Samorządowego w Siemiątkowie.

Dyrektor ZS Iwona Grabowska