• TYDZIEŃ KULTURY 2023

• W dniach 5 – 7 czerwca 2023 roku  w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Kultury. Każdy dzień był poświęcony innemu tematowi, dzięki czemu uczniowie mogli w pełni cieszyć się różnorodnością kulturową i wspólnie zdobywać nowe doświadczenia.

W poniedziałek 5 czerwca 2023 roku przygotowane zadania dotyczyły kultury języka. Uczniowie wykonywali zakładki do książek, tworzyli  reklamę postaci z bajek. Nie zabrakło także łamańców językowych, które sprawiły dzieciom i młodzieży wiele radości. Ponadto wypowiedziano wojnę wulgaryzmom, tworząc hasła przeciwko nim. Powstały także komiksy, aby pielęgnować kulturę wzajemnego szacunku i poprawnej komunikacji.

Wtorek 6 czerwca był dniem kultury teatru. W programie znalazły się kalambury, wyzwaniem było również wykonanie masek teatralnych oraz pracy plastycznej – Jak wygląda sala teatralna? Uczniowie przygotowywali scenki na podstawie „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza.

Środa 7 czerwca to czas poświęcony kulturze zdrowia, która jest niezmiernie ważna dla naszego samopoczucia i dobrego funkcjonowania. Uczniowie malowali folią bąbelkową plakat „Kleszcz – środowisko, w którym występuje”. Wskazywali sposoby radzenia sobie ze złością oraz lękiem, tworzyli również piramidę zdrowia.

Tydzień Kultury w naszej szkole był okazją do wspólnego poznawania, twórczego działania oraz odkrywania piękna kultury języka, teatru i zdrowia. Pani Dyrektor Iwona Grabowska na zakończenie wręczyła wszystkim podziękowania za udział i zaangażowanie podczas realizacji wykonywanych zadań.

• Dzień Dziecka

• W dniu 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, rozgrywki sportowe, gry planszowe, ognisko oraz teleturniej Familiada przygotowany przez uczennice  sprawiły uczniom wiele radości. Spędziliśmy ten dzień na integracji i wspólnej zabawie.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Dnia 31 mają w Naszej Szkole obchodziliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA. Uczniowie wykazali się pomysłowością dobierając przedmioty zastępujące plecak.