• Powiatowy Turniej w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt.

• Dnia 16.02.2024 na Hali Sportowej w Siemiątkowie odbył się Powiatowy Turniej w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt. W rywaliuzacji wzięło udział 6 drużyn z powiatu żuromińskiego. Drużyna z Siemiątkowa zajęła V miejsce.

• Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• W dniu 06.02.2024r.  w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie odbył Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Komisja dokonała oceny utworów prezentowanych przez 17 uczestników i wyłoniła zwycięzców:

Pierwsza kategoria klasy I-III

I miejsce –   Łaziuk Aurelia kl IIIB SP w Siemiątkowie

II miejsce –  Kostrzewski Antoni kl IIA SP Siemiątkowie

Rogowska Julia  kl IIA SP w Siemiątkowie

III miejsce – Grzybowska Agata  kl I SP w Łaszewie

Wyróżnienie: Majorowska Zuzanna kl IIB SP w Siemiątkowie

Druga kategoria klasy IV-VIII

I miejsce –   Szymańska Julia kl VI SP w Łaszewie

II miejsce –  Naguszewska Weronika kl Vb SP w Siemiątkowie

III miejsce – Aniszewska Lena kl IV SP w Siemiątkowie

• Wycieczka do Płocka

• Sobota pełna wrażeń!

Dnia 3 lutego 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Siemiątkowie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie mieli okazję być kibicami drużyny Orlen Wisła Płock w meczu piłki ręcznej z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Drużyna Wisły Płock odniosła imponujące zwycięstwo, pokonując rywali 39 do 21. Taki rezultat sprawił, że atmosfera była niesamowicie ekscytująca, a nasi uczniowie mogli być świadkami prawdziwego sportowego spektaklu. Zwycięstwo drużyny Orlen Wisła Płock z pewnością dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i radości z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczniowie mieli również okazję obserwować, jak zawodnicy rozgrzewają się przed meczem oraz dowiedzieć się, jakie ćwiczenia są istotne, aby osiągnąć sukces w tej dyscyplinie sportu. Przed rozpoczęciem meczu uczniowie mieli również możliwość obejrzenia w kinie nowej ekranizacji słynnej „Akademii Pana Kleksa”. Możemy zdradzić tym, którzy jeszcze nie oglądali, że to już nie jest bajka o wyspach Bergamutach, na których podobno jest kot w butach, ani kaczce dziwaczce czy pięknej pani Meluzynie. Dzisiejsza ekranizacja „Akademii Pana Kleksa” to przede wszystkim opowieść o empatii i dziecięcych marzeniach, które w dobie uzależnień od gier komputerowych, scrollowania zawartości stron internetowych oraz powszechnego wyzywania się w sieci zaczynają wymierać. To magiczne doświadczenie dostarczyło uczniom dodatkowej dawki wrażeń i rozbudziło wyobraźnię. Cała sobota była pełna fascynujących momentów, zarówno sportowych, jak i kulturalnych.