• Jasełka Bożonarodzeniowe

• „Gdy się Chrystus rodzi…” Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

• DZIEŃ PATRONA SZKOŁY MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO

• Dnia 14 grudnia 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Patrona Szkoły”. Młodzież z klas: VI, VIII a i VIII b przygotowała program artystyczny dotyczący życia majora Henryka Sucharskiego. Uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne: portret majora oraz bukiety niezapominajek.

Odbył się również Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Majorze Henryku Sucharskim, wzięło w nim udział 12 uczniów, spośród których zostali wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce Daria Dramińska, uczennica klasy VIII b

II miejsce Maja Mazuchowska, uczennica klasy VIIIb

III miejsce Oliwia Ciesielska, uczennica klasy VIIIa

Wyróżnienie otrzymał Kacper Woźnicki, uczeń klasy Va

Gratulujemy zwycięzcom!

• Matematyka na święta

• Uczniowie klas I-III w dniu 14 grudnia zrealizowali zadania Modułu III „Matematyka na święta” w ramach Ogólnopolskiego Programu „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Na wstępie stworzyli „Notatkę – mapę myśli” wokół zagadnienia MATEMATYKA W PRZYGOTOWANIACH DO ŚWIĄT. Potem obejrzeli film pokazujący wykorzystanie matematyki na święta. Następnie przystąpili do działań praktycznych związanych  z matematyką i mierzeniem – mierzyli długości, szerokości i wysokości przedmiotów w klasie. Zadaniem końcowym było zapakowanie prezentu świątecznego według instrukcji z obejrzanego filmu. Uczniowie świetnie się bawili.

• Mikołajki

• W naszej szkole w dniu 6 grudnia od wielu lat jest podtrzymywana mikołajkowa tradycja. Od samego rana po korytarzach kręcili się uczniowi, w pięknych mikołajkowych czapkach. Dzieci przez cały dzień czekały na wizytę Mikołaja ….i przybył z workiem pełnym słodkich upominków.

• Andrzejki

• Andrzejki w naszej szkole tradycyjnie odbyły się 30 listopada, były wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Samorząd uczniowski zorganizował wróżby, które pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych. Było lanie wosku, panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Kiermasz andrzejkowy oraz foto budka cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszyscy świetnie się bawili.