• Powiatowy Turniej w Halową Piłkę Nożną

• 28 listopada 2023r. na hali sportowej w Siemiątkowie odbył się Halowy Turniej w Piłkę Nożną kl. VII-VIII chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn. Drużyna z Siemiątkowa zajęła II miejsce. Gratulujemy!

• Pokaz historyczny – „Życie i kultura w średniowieczu”

• Dnia 20 listopada 2023 roku naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która w atrakcyjny sposób przybliżyła uczniom klas I-VIII kulturę i życie w średniowieczu. Chłopcy z klasy VII mieli możliwość założenia elementów zbroi rycerza i giermka. Uczniowie przekonali się również jak ciężka była broń, którą walczono w tamtym okresie oraz zobaczyli jak wyglądały dyby. Pokaz historyczny bardzo podobał się uczniom, którzy chętnie angażowali się w żywą lekcję historii.

• Jak nowoczesne technologie mogą odmienić sposób nauki.

• Grafiki do wykorzystania przy publikacji udostępniamy na dysku Google:https://drive.google.com/drive/folders/1FZHWc5iVpF9Gp0P-WTkaNdV-dp2obTIR

Jak efektywna i łatwa może być nauka dzięki nowoczesnym narzędziom? Zday Challenge to doskonała okazja, aby to zweryfikować! Przez cały tydzień  (15-21.11.2023 r.) uczniowie będą mieli dostęp do pełnej gamy zasobów edukacyjnych w naszej aplikacji, w tym:

• Interaktywnych lekcji wideo z przedmiotów takich jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, nagranych przez doświadczonych nauczycieli.
            • Opracowań lektur i epok literackich: Pełne zanurzenie w literaturze i jej historycznym kontekście.
            • Kompleksowych wzory i omówienia z matematyki, fizyki, chemii.

Ponadto, po upływie tygodnia, zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursie na stworzenie nowego hasła reklamowego dla Zday. Autor najlepszej propozycji wygra konsolę do gier Xbox!

Jak dołączyć do challenge’u? To łatwe! Wystarczy pobrać aplikację Zday, zarejestrować się i rozpocząć tygodniowe wyzwanie.Więcej informacji o wydarzeniu dostępne są pod adresem: https://zday.pl/zdaychallenge/

• 11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• W naszej szkole 10 listopada 2023 r. odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas IV-VIII przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze pt. „11 listopada Święto Niepodległości”.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• 8 listopada w Polsce po raz drugi obchodzono Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie klas IV, Va, Vb oraz VIb dołączyli do akcji. Wspólnie z wychowawcami zjedli wartościowe śniadanie. Przypomnieli sobie, dlaczego warto każdego dnia przed wyjściem do szkoły zjeść śniadanie

• DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MAJORA HENRYKA SUCHARSKIEGO W SIEMIĄTKOWIE

• Dnia 30 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona pod hasłem „Major Henryk Sucharski - bohater 1939 roku”. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający najważniejsze fakty z życia i działalności  majora. W czasie apelu został także wyświetlony krótki filmik prezentujący niezłomną postawę obrońców Westerplatte. Akademia była wyrazem pamięci o naszych bohaterach narodowych i wartościach, które reprezentowali.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Iwona Grabowska wręczyła nagrody i dyplomy uznania laureatom szkolnego konkursu wiedzy pt. „Wokół Patrona”.

• V EDYCJA KONKURSU WIEDZY NA TEMAT PATRONA SZKOŁY

• Dnia 19 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się V edycja konkursu wiedzy na temat patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego pt. „Wokół Patrona”. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 21 pytań związanych z życiem i działalnością naszego patrona. W konkursie wzięło udział 20 uczniów klas V-VIII. Laureatom konkursu zostały wręczone nagrody podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły.
            Nagrodzeni zostali:
            Kacper Woźnicki – I miejsce