• TYDZIEŃ KULTURY 2022

• W dniach od 9 do 13 maja 2022 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w Tygodniu Kultury, w tym roku pod hasłem „Kultura, Tolerancja, Razem w Europie, Życzliwość, Solidarność”.

Każdy dzień rozpoczynał się krótkim wprowadzeniem w tematykę dnia następnie uczniowie brali udział w różnych działaniach.  W poniedziałek klasy 1 - 4 uczestniczyły w zajęciach „Czy znasz dobre maniery?” i wykonały pracę plastyczną „Medal za dobre maniery”. Klasy 5-8 utworzyły Kodeks Kulturalnego Zachowania. Na zakończenie wszyscy przygotowali łańcuch dobrego zachowania, który ozdobił korytarz szkoły. W dniu Tolerancji uczniowie wykonali plakat pt. „Tolerancja”. Czwartek był dniem życzliwości, w każdej klasie została wybrana najżyczliwsza osoba, a są nimi: Marta Felczak(klasa Ia), Jan Gosik (klasa Ib),  Lena Aniszewska (klasa II), Adam Bojarski (klasa IIIa), Weronika Naguszewska (klasa IIIb), Karol Rutkowski (klasa IVa), Cezary Ciesielski (klasa IVb), Kacper Lubiński (klasaV), Aleksandr Marchenko (klasa VI), Bartosz Dramiński (VIIa), Patryk Kapela (klasa VIIb), Marta Wójcik (klasa VIIIa), Mateusz Kowalski (klasa VIIIb). Uczniowie przygotowali również „Order życzliwości” dla osoby,  którą  uważają za wzór życzliwości.

W dniu Solidarności klasy 1-4 wykonały pracę plastyczną dotyczącą indywidualnych skojarzeń ze słowem „Solidarni”, a klasy 5-8 napisały wiersz/rymowankę. Odbyła się także w tym dniu zbiórka  na rzecz  Schroniska dla  Zwierząt w Płocku (karma, koce, pieniądze itp.). Działania były punktowane. Zwycięskie klasy to:

I miejsce  – klasa II

II miejsce  – klasy: IIIa, IIIb, VIIa, VIIIb

III miejsce – klasy: IVa, V, VI

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

• „Legendy Orła Białego”

• Uczniowie klas IV a, b, V, VI, VII b w dniu 29 kwietnia 2022 roku obejrzeli przedstawienie pt. „Legendy Orła Białego”. Sztukę przygotował i wystawił  Katolicki Teatr Edukacji
            z Krakowa, który gościł w Żuromińskim Centrum Kultury.

Podczas spektaklu przypomniano legendarne postacie: Popiela, Piasta Kołodzieja i jego żonę Rzepichę, Lecha, Czecha i Rusa, Wandę, co nie chciała Niemca. Wspomniano także ważne wydarzenia np.: ślub Mieszka z Dobrawą, chrzest Polski, postrzyżyny Ziemowita, syna Rzepichy i Piasta Kołodzieja, którym został uczeń naszej szkoły z klasy IVb. Spektakl odbywał się z udziałem publiczności, co bardzo podobało się uczniom. Można było też podziwiać ciekawą scenografię, efekty świetlne oraz kostiumy.

• Wiwat Konstytucja!

• Za nami 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc uczcić to ważne wydarzenie
            z historii naszego kraju, uczniowie z klas VII a, b, VIII b w dniu 28 kwietnia 2022 roku przygotowali inscenizację pt: ,,Wiwat Konstytucja!”. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, przybliżyli swoim kolegom i koleżankom tło historyczne oraz okoliczności uchwalenia tego dokumentu.