• Razem w Europie

• 10 maja 2023 r. był w naszej szkole dniem promującym naukę języków obcych pod hasłem „Razem w Europie”. Uczniowie pod okiem nauczycielek języków obcych przedstawili ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz ich stolic – Londynu i Berlina. Prezentacja była przeplatana autentycznymi materiałami oraz popisami wokalnymi uczniów. Piosenki obcojęzyczne wykonane przez Cezarego Rybickiego oraz Wiktorię Szałkowską zachwyciły całą społeczność szkolną. Po występie uczniów odbyła się druga edycja Gminnego konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych „Językowy globtroter”. Pięć losowo wybranych wcześniej drużyn rywalizowało ze sobą podczas wykonywania trzech zadań konkursowych. Uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej w Łaszewie oraz Zespołu Szkół w Siemiątkowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnością pracy w grupach.

Poniżej przedstawiamy skład zwycięskich drużyn:

I miejsce: Bartosz Grzybowski, Hubert Ronkiewicz, Szymon Siemianowski II miejsce: Aleksandra Rakowska, Zuzanna Kowalczyk, Szymon Nowicki III miejsce: Natalia Jankowska, Aleksander Lorenc, Filip Raćkowski.

Konkurs „Językowy globtroter” został zorganizowany w tym roku pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, które przygotowało dla uczestników nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników konkursu zostały przygotowane bony podarunkowe do sklepu Lewiatan w Siemiątkowie o wartości 40 zł, 30 zł, 25 zł oraz 15 zł. Dodatkowo sklep Lewiatan przygotował dla uczestników słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej.

• W dniu 18.05.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie, wzięli udział w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej w kategorii chłopców rocznik 2010 i młodsi, który odbył się w Żurominie. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z powiatu żuromińskiego. Drużyna z Siemiątkowa po rzutach karnych w meczu finałowym z drużyną SP nr 1 w Żurominie zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 9 maja 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przypomnieli historię powstania i znaczenie tej ważnej dla Polski ustawy. Podkreślili, że konstytucja uchwalona w 1791 roku była jednym z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Zawierała ona postanowienia dotyczące praw obywatelskich, gospodarczych i politycznych, a także zasad ustroju państwa.

• Festiwal Wiedzy Matematyczno Przyrodniczej

• 26 kwietnia 2023roku w Naszej Szkole odbył się Festiwal Wiedzy Matematyczno Przyrodniczej pod hasłem „Z Kopernikiem przez świat”. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych w Łaszewie i Siemiątkowie. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego montażu słowno -muzycznego. Następnie uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach chemicznych z użyciem Empiriusza, zajęciach informatycznych z robotami Photon, wykonywali doświadczenia -  fizyka w praktyce, biologia pod mikroskopem oraz mierzyli się z zagadkami otaczającego świata – „Z matematyką za pan brat, pod okiem Kopernika”. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Matematyczno Przyrodniczego. Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia: Panu Pawłowi Kostrzewskiemu - Sklep Agd i Artykuły Przemysłowe, Firmie Lewiatan - Sklep Siemiątkowo, panu Mariuszowi Górskiemu – Piekarnia, Firmie Groszek Sklep Siemiątkowo.

Więcej zdjęć w Albumie.