• #LaboratoriaPrzyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości Klasa II b uczestniczyła w zajęciach z robotami edukacyjnymi Photon. W czasie zajęć uczniowie programowali swojego robota za pomocą prostego, graficznego języka programowania. Szukali niestandardowych rozwiązań rozwijając w ten sposób logiczne myślenie.

• Wyniki konkursu „Cztery pory roku w oczach dziecka”

• W dniu 26 stycznia 2023 r. nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego  dla klas  I-III z cyklu „Cztery pory roku w oczach dziecka” – „ZIMA”.

Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej.

Komisja konkursowa w składzie: E. Piotrowska, A. Machczyńska i A. Dobiesz dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i  wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsca (ex aequo): Jączak Jakub Ib, Gosik Jan IIb

II miejsca (ex aequo): Naguszewska Kinga Ib, Skrocki Wiktor Ib

III miejsca (ex aequo): Lubomska – Cyn Maja IIa, Skrocka Wiktoria IIa

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!

• Matematyka w muzyce

• 11 stycznia 2023 r. uczniowie klas I-III zrealizowali zadania Modułu IV – „ Matematyka w muzyce” w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”.

Uczniowie znaleźli matematykę w muzyce wskazując na: pięciolinię, pola, kształty instrumentów muzycznych, liczbę zwrotek w piosenkach, liczby w tytułach piosenek itd.

W czasie zajęć  porównywali wartości  - krótszy, dłuższy, wyższy, niższy, kontynuowali rytmy, słuchali muzyki i układali do niej wzory rytmiczne, określali wartości nut poprzez użycie określeń: całość, połowa, ćwierć, jedna ósma. Obejrzeli film edukacyjny i samodzielnie wykonali karty pracy.

Efektem końcowym było wykonanie modeli nut na paskach papieru w oparciu o wartości matematyczne i  zaśpiewanie piosenki "Panie Janie”.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy IIa na zajęciach z Edukacyjnym Robotem Photon oraz IIb z klockami matematycznymi. Tworzenie ozdób bożonarodzeniowych na drukarce 3D. Tworzenie plansz matematycznych.

Kreatywne narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwalają na łączenie nauki z zabawą. Dzięki nim dziecko nie tylko nabywa nowych umiejętności, lecz także zaznajamia się z tajnikami programowania i świadomego korzystania z technologii. To, co dziś jest przyjemną zabawą, może zachęcić młodych odkrywców do poszerzania swoich pasji i w przyszłości otworzyć drogi do pracy w dziedzinie IT. Pomocne przy tworzeniu ozdób bożonarodzeniowych okazują się także nowe technologie, w tym drukarki 3D, które pomagają urzeczywistnić nasze świąteczne projekty.