• Laboratoria Przyszłości

• W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie naszej szkoły korzystali z wyposażenia technicznego rozwijając umiejętności manualne i techniczne. Posługując się nowym sprzętem na lekcjach fizyki i matematyki rozwijali umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia. Oglądając mikroświat zdobywali umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych. Pracując z robotami Photon oraz projektując druki 3D uczyli się wykorzystywania nowych technologii do zdobywania wiedzy i umiejętności.

• HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• W dniu 16 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie wzięli udział w Halowym Turnieju Pilki Nożnej w kategorii chłopców klas IV-VI, który odbył się w Bieżuniu. Do rywalizacji stawiło się 6 drużyn z powiatu żuromińskiego. Drużyna z Siemiątkowa zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs plastyczny I-III

• 9 listopada 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III z cyklu: „CZTERY PORY ROKU” – „JESIEŃ”, zorganizowany i przeprowadzony przez Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej.

Gratulujemy zwycięzcom!

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY: „Natalia i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki” dla klas I-III

•      9 listopada 2022 r. zrealizowano  zadania modułu 2 – „Matematyka u krawca”.

Dzieci dowiedziały się, że matematykę można zastosować i odnaleźć  w elementach związanych z projektowaniem i szyciem ubrań. Uczniowie najpierw obejrzeli film na temat zastosowania matematyki u krawca. Następnie przystąpili do działań praktycznych: w parach dokonywali pomiarów ciała koleżanki/kolegi miarką krawiecką, a wyniki  zapisywali na rysunku. Potem projektowali części garderoby – wykonali projekt - rysunek i zapisali potrzebne wymiary.

Uczniowie wykazali się  aktywnością i zaangażowaniem.

• Wycieczka do Torunia

• Uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wzięli udział w wycieczce do Torunia w ramach programu MEN "Poznaj Polskę". Całodniowy spacer po toruńskiej starówce, podziwianie zabytków przeplatany był wizytą w Planetarium i Domu Mikołaja Kopernika. Nie obyło się również bez wizyty w "Żywym Muzeum Piernika" i samodzielnego wypiekania pierników.